מור דניאל MA - מטפלת בבישול ואמנות

שמי מור דניאל, אני נשואה, אם לשלושה ומטפלת בבישול ואמנות. טיפול בבישול לילדים נמצא בחיי מאז ומעולם. בתחילה, כרעיון שהתבסס על אינטואיציה אישית ומאוחר יותר כייעוד מקצועי, אשר התווה את דרכי האקדמית ואת ניסיוני התעסוקתי.

בהכשרתי האקדמית, לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה ולימודי תואר שני בחינוך והתפתחות האדם. במסגרת זו התמחיתי בתחום הגיל הרך ואף כתבתי עבודת תיזה. המחקר שערכתי עסק  בכוח הטיפולי של הפעילות עבור חובבי בישול. מחקר זה עובד ופורסם כמאמרים בארץ ובעולם, והיווה עבורי בסיס לפיתוח שיטה טיפולית בבישול עבור ילדים. במקביל למדתי טיפול בהבעה ויצירה עם התמקדות בתחום האמנות הפלסטית. בנוסף, התנדבתי במסגרות שונות של חינוך מיוחד, הנחתי קבוצות בישול לילדים בגיל הרך וכן קבוצות בישול לנוער עם קשיי התנהגות. בשנים האחרונות אני עובדת בקליניקה פרטית עם הורים וילדים במסגרת טיפול פרטני או דיאדי והדרכות הורים. במקביל אני מקיימת פרויקטים בשירות הרווחה של קבוצות ילדים טיפוליות בבישול לאוכלוסיות שונות. כמו כן אני מרצה במסגרות שונות אודות הכוח הטיפולי של הבישול ומדריכה בנושא אנשי מקצוע מדיסציפלינות שונות. 

בשנת 2018 יצא לאור ספר שכתבתי בהוצאת "ידיעות ספרים": "מבשלים ביחד- תרפיה לילדים דרך בישול". הספר עוסק בהדרכה של הורים ואנשי מקצוע בנושא הכוח המעצים והמחזק של פעילות בישול משותפת עם ילדים מגיל 3. 

בנוסף לעבודתי הקלינית, עבדתי כמרצה בתוכניות להכשרת מטפלות של משרד התמ"ת ואף כתבתי ספר לימוד בנושא התפתחות הילד בגיל הרך.

אני מאמינה בכוחם של הורים ליצר שינוי בחיי ילדיהם וכן מאמינה בחשיבות של המעורבות ההורית בטיפול. על כן, במרבית הטיפולים אני משלבת הדרכות הורים אינטנסיביות וממוקדות, אשר הופכות את התהליך למשמעותי יותר בחיי היום יום של המטופלים.  

טואול - בניית אתרים